21. 3. 2024
V úterý 7.května pojedeme s dětmi na výlet na hrad Okoř. Uvidíme pohádku O Bajajovi, prohlédneme si hrad a shlédneme ukázku starodávných řemesel. Podrobnější informace k výletu uveřejníme během dubna.
21. 3. 2024
22.4. oslavíme v naší MŠ s dětmi Den Země. Čeká nás téma třídění a recyklace odpadků, ochrana přírody a životního prostředí, také si něco vyrobíme. Opět půjdeme, pokud nám počasí bude přát, na očistnou stezku, a zkontrolujeme a případně vyčístíme některou cestu v blízkosti naší vesnice.
21. 3. 2024
Oznamujeme rodičům, že v úterý 14.května 2024 se koná ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY VE VRAŇANECH.

Mateřská škola Vraňany

Naše mateřská škola je venkovská, původně jednotřídka. Vznikla v roce 1966 z dětského útulku, který sídlil v budově bývalého Místního národního výboru - Vraňany č.29. Jelikož prostory a veškeré zázemí bylo nevyhovující pro tehdejší počet dětí, rozhodla rada MNV o rekonstrukci staré školní budovy a byla vybudována nová mateřská škola. V srpnu 1988 byla rekonstrukce dokončena a došlo ke stěhování. Budova je jednopatrová, účelová a kapacita těchto prostor byla 23 dětí.

Dne 1.září 2022 došlo ke změně. Objekt MŠ byl rozšířen o další třídu a tímto byla navýšena kapacita naší MŠ na celkových  43 míst. Dochází k nám děti z Vraňan, Vraňan-nádraží a Mlčechvost. Do naplnění kapacity jsou přijímány i děti ze Spomyšle   a okolních vesnic.

Každá třída má dvě velké místnosti pro činnosti dětí a odpočinek, sociální zázemí, kancelář, šatnu. V přízemí školy máme společnou jídelnu. Kuchyně spadá pod sousední základní školu. K vybavenosti MŠ patří také rozlehlá zahrada, která byla       v roce 2015 z dotací EU zrekonstruovaná na přírodní hřiště s množstvím herních prvků a altánem.

Naše MŠ je od roku 2003 samostatný právní subjekt.